Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine

O blogu

Ahoj! Som Rebecca a toto je môj blog Rise&Shine!

Prečo zrovna názov Rise&Shine? 

Rána sú mojou najobľúbenejšou časťou dňa. Slko strieda mesiac, príroda sa prebúdza, všade počuť spev vtáčikov ( pokiaľ nebývate vo veľkomeste, potom môžu byť prvé zvuky, ktoré ráno počujete trošku iné :D ). Som ranné vtáča a preto má môj vnútorný budík prebúdza veľmi skoro. Otvorím oči a ako prvú vec vymenujem päť vecí za ktoré som vďačná. Ponaťahujem sa, vypijem pohár vody a už aj sadám na moju jóga podložku. Usmejem sa na seba do zrkadla, zavriem oči a sústredene sa pár krát nadýchnem a vydýchnem. Prebudím svoje telo niekoľkými jóga pozíciami a potom už následuje moja najobľúbenejšia časť dňa- RAŇAJKY. Tak nejak som si z rána spravila môj malý rituál, ktorý mi pomáha pozitívne sa naladiť na celý deň. Lebo to ako sa cítime a aké myšlienky si myslíme, to aj vyžarujeme . Každé ráno pre mňa symbolizuje nový začiatok a možnosti a preto Rise&Shine :).

O založení blogu som rozmýšľala už dlhšiu dobu a konečne pre mňa nadišiel ten správny čas. Rada by som tu s tebou zdielala moju  vášeň k zdravému jedlu a k cvičeniu- 
ako tela, tak aj mysle. Recepty, ktoré tvorím sú z prírodných a sezónnych surovín. Učím sa neškatuľkovať. Tak je to aj s mojím varením a stravovaním. Niesom vegan, 
vegetarián, frutarián, ani nedržím paleo diétu. Riadim sa heslom- všetkého s mierou. S receptami rada experimentujem a riadim sa vlastnými pocitmi- tvorenie nových jedál je
pre mňa vlastne taká malá meditácia.:)

Čo ale moje jedlá charakterizuje: všetky sú bez rafinovaného cukru a bez bielej múky. Sú plné vitamínov, minerálov a živín potrebných pre naše telo. Používam celozrnné obilniny, veľa strukovín, organickej zeleniny a ovocia, zdravé tuky prevažne rastlinného pôvodu, semiačka, orechy a z času na čas aj domáce syry, vlastnoručne vyrobené jogurty z mliečka od šťastnej kravičky, veselé vajíčka alebo mäso zo zvierat, ktoré prežili ich život pasúc sa na lúke. Snažím sa o vnášanie rovnováhy ako do stravovania, tak aj do života. :) 

Okrem receptov sa s tebou občas rada podelím aj s mojími názormi na zdravú výživu, telo a myseľ. Som ešte len na začiatku svojej cesty šťastím a preto dúfam, že mi odpustíš drobné nedostatky, prípadne mi poradíš ako veci vylepšiť (určite sa veľmi poteším). 

A kto som ? 

     

Volám sa Rebecca, mám 19 rokov a som rada keď ma ľudia volajú Rebi.
Väčšinu života som prežila na striedačku v Bratislave a v Piešťanoch.Od malička som veľmi aktívna čo sa týka športu.Od 6tich rokov som súťažne tancovala. Až do minulého roku, kedy som sa rozhodla presťahovať do Prahy. Tu študujem nutričnú terapiu a od septembra 2016 sa vzdelávam aj na akadémií celostnej medicíny. Taktiež sa vášnivo denne venujem jóge.
V 16tich rokoch som odcestovala na rok do USA skúsiť si pravý americký život. V amerike mi strava tak trochu otvorila oči a od tej  doby sa aktívne zaujímam o výživu. Po mojom ročnom pobyte som nejakú dobu nebola sama sebou- so športom ako aj s mojím vtedajším presvedčením, čo je to "jesť zdravo", som to začala prehánať, čo ma doviedlo až k poruche stravovania- no o tom ti viac napíšem časom. Za túto skúsenosť ďakujem, lebo ma posunula tam kde som dnes a otvorila mi dvere k osobnému rozvoju a k sebeláske. Práve vďaka jóge, meditácií, kamarátom, rodine som sa vrátila na správne kolaje a za to som nesmierne vďačá.

No ale o čom by bol život, keby nám do cesty nekládol výzvy, ktoré nás majú posunúť na dalšiu úroveň? 

Zopár vecí, ktoré milujem:

  • pohyb
  • jóga
  • nedelné obedy s najbližšími
  • moja psia naj kamarátku Lara
  • sobotné farmárske trhy
  • čerstvo natrhané paradajky z mojej záhradky
  • lúče Slnka
  • čerstvý vzduch
  • rána, keď si idem bosá natrhať maliny
  • dlhé rozhovory a ešte veľa, veľa vecí... 

Svoju cestu v živote si ešte len tvorím. Snažím sa ti ukázať, že kľúčom ku zdraviu je šťastie, a že šťastie a rovnováha vyžaruje z naších vlastných dušičiek a prichádza ruka v ruke so sebeláskou.
Pretože až keď sa naučíme mať radi samých seba, sme schopní zdravo žiť, myslieť , stravovať sa a nebrať to ako povinnosť a trápenie ale ako našu cestu k sebe samým.

    

S láskou, Rebi ♡

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."