Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine
bookmark
Zdravie

Zdravé telo, zdravý duch..no vieme mu načúvať ?

Reč tela, dokážeme jej ešte načúvať? Alebo sme už úplne zabudli ako nato ?

Naše telo je náš nástroj. O tom niet pochýb. A veľmi užitočný. Nie sme naším telom, no je pre nás niečo ako náš domček, istota, domov, miesto v ktorom prebýva naša duša. A preto si myslím, že by sme sa oňho mali podľa toho aj starať. A hlavne mu načúvať. Veď predsa počas tohto života máš takýto svoj domček len jeden.

Naše telo nám dáva signály neustále. Pomáha nám. Možno sa to zdá byť zvláštne no pomáha nám každú jednu sekundu. Aj chorobou. Bolesťou. Úrazom. Dáva ti najavo, že niečo nie je v poriadku. Že sa máš zastaviť. Zmeniť smer. Uvedomiť si aké šťastie máš. Možno byť viac vďačný za veci, ktoré berieš ako samozrejmosť.

Taktiež jednotlivé čakry, ktoré zaťažujeme viac alebo naopak menej, ktoré nie sú v rovnováhe sa často zobrazujú práve prostredníctvom jednotlivých orgánov. A prácou s nimi napríklad konkrétnymi jógovými pozíciami sa dá tiež krásne posunúť ďalej, harmonizovať sa, ale o tom možno viac nabudúce, to len ako malá vsuvka.  :)

No a ako na tieto signály reagujeme my? "Rýchlo si daj Ibalgin, to prestane." alebo " Chrípka? Coldrex to vyrieši." Hlavne odstrániť symptómy. Načo sa zamyslieť nad príčinou. Dávame si lieky, no nepočúvame. Neriešime podstatu. Možno nám telo dáva najavo spomaliť ? Oddýchnuť si ? Prehodnotiť naše plány ? :)

Je to asi trošku paradox vzhľadom k tomu, že sa väčšinu času sa stravujem naozaj zdravo, cca. z 80% vegánsky , cvičím veľa jógy, meditujem, čítam múdre knižky. Myslel by si si, že som zdravá ako repa, však? No som len obyčajný človek s pomerne bujnou mysľou, ktorá mi niekedy nechce dať pokoj. A aj mňa , napriek všetkému, posledné mesiace trápi môj žalúdok a moje trávenie. Občas sa pristihnem ako sa na moje telo hnevám, nechápem to, neprijímam situáciu aká je. No potom si uvedomím, že som vlastne vďačná. Je to pre mňa šanca sa nad sebou zamyslieť. Nad mojimi myšlienkami, vzorcami. Rozvíjať sa. Čo neviem pustiť, stráviť? Mala by som niečo v mojom živote zmeniť? Momentálne ešte len lúštim , čo sa mi moje telo snaží povedať, no verím, že už nato pomaly prichádzam.

Sme holistická bytosť. Je veľmi dôležité viesť zdravú životosprávu, no myslím, že sa zhodneme, že to ani zďaleka nie je jediný faktor. Treba si to usporiadať  tam hore- v našej hlave. Pretriediť nepotrebné myšlienky, krivdy, spomienky z minulosti, ktoré nám už neslúžia. Naopak nás ako sa hovorí zaťažujú. Bolí nás žalúdok lebo nevieme stráviť niečo alebo niekoho z nášho okolia ? Doslovne. Bolí nás chrbát, možno si toho berieme na plecia až moc ? Chrípka ti možno radí sa nachvíľku zastaviť, prestať sa naháňať za tými veľmi "dôležitými" vecami...Sú to len príklady, každý je iný preto toto vôbec nemusí byť tvoj prípad. Je to len taká nápoveda.

Nabudúce sa skús spýtať sám seba, tvojho tela , čo sa ti snaží povedať. A možno sa budeš sám diviť, keď nato veľmi rýchlo prídeš. Často stačí len dobre položená otázka a ochota prijať odpoveď.  A brať tú chvíľkovú "nevoľnosť" alebo ako to často nazývame chorobu trošku pozitívnejšie, tak nejako s rezervou no zároveň nie úplne ľahostajne. Asi je to presne to, čo v daný moment potrebuješ, inak by ťa tá "choroba" vôbec nezaťažovala. A ak tomu budeš načúvať , som si viac ako istá, že sa veľmi rýchlo vrátiš do pocitu 100% pohody. A možno ti to dá aj čosi viac, posunie ťa o kúsoček ďalej. :)

P.S. Pridávam fotky z Bali, z výstupu na sopku Batur. Pozerali sme nádherný východ Slnka a mne sa práve tieto tri fotky veľmi páčia. To ako sa obloha stále mení, ani sekundu nie je taká istá no vždy je aj tak dokonalá.

S láskou, Rebi ♡

komentáre

Zatiaľ neexistuje žiadny komentár.

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."