Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine
bookmark
Zdravie

Netlač rieku, tečie sama

Po dlhšom čase článok. Leto nám končí, kvapky dažďa mi ťukajú na okno môjho nového bytíku , sedím zababušená v deke s mätovým čajíkom... a som nesmierne vďačná. Ani neviem prečo, proste ma hreje pri srdci. Ale to je asi dobre no nie ? :) Preto predtým ako sa začítaš do tohto článku, nájdi si niečo, čo aj tebe vyčarí úsmev na tvári, zastav sa na chvíľku a obdivuj dokonalosť okamihu. Dychu, stromu, kvetinky...Dokonalosť v sebe samom. Hotovo ? Tak to len tak na úvod niečo, čo som mala na srdiečku.

A čo k tej rieke ? Včera som bola na jóge, kde moja  jógová učiteľka spomenula túto múdrosť. A od vtedy mi behá po hlave. Netlačme ju. Nechajme ju prúdiť. Teraz nemám na mysli rieku ako takú, aj keď prúdiť nechajme aj tú. Teraz mám na mysli naše životy. Situácie. Tú budúcnosť, ktorú všetci tak veľmi riešime a ktorá vlastne ani nie je. Neexistuje. Je len v našich hlavách. Núti nás hnať sa stále za niečím čo ešte nie je. Zabúdame kvôli nej na prítomnosť. Na dokonalosť momentu.  A ako sa dnes všade hovorí a píše: "stresujeme sa". No ja vravím, že možno úplne zbytočne ? Aj ja sa len učím, tak si nemysli , že zato, že som dobrá v teórií mi ide 100% aj prax. :) Ale snažím sa priučiť niečo nové  každý deň. Vlastne každú sekundu. Každá situácia sa pre mňa v poslednej dobe stáva učiteľom. A ja som nesmierne vďačná , že si to už aspoň uvedomujem. Skús to aj ty.

Proste si myslím, že keby to niekedy necháme na vesmír, žeby sa vôbec nič zlé nestalo. Práve naopak. Stačí len dovoliť danej veci aby sa uskutočnila. Nebrániť sa jej. Možno ani nevieš, že sa tej zmene brániš. Možno podvedome. Si zvyknutý na stres, na to tlačiť rieku, stále sa za niečím naháňať. Tak nás to učia. Stále chcieť viac. No a niekedy ( teda väčšinou, len možno nie na prvý krát- je to ako so všetkým iným, treba nejaký ten tréning ) , no niekedy je najlepšie to nechať ísť. Nie na danú vec úplne zabudnúť, no nesiliť to. Odložiť to do "krabičky" s nápisom- vesmír sa o to postará.  Dôverovať životu, vesmíru, všade prítomnej energii, láske, že to vyrieši za nás. Všetko je vždy tak ako má byť.  A realita presne taká, v akú veríme. Takže čo sa skús pomaličky učiť? Mysli v prítomnosti, akoby si už danú vec ( a nemyslím len materiálne ) mal. Púšťaj nepotrebné. A niekedy aj to potrebné ak práve nevidíš úplne presné riešenie. Mozog nerozlišuje medzi budúcnosťou a prítomnosťou. Hovor "som spokojný, vyrovnaný, ľúbený, šťastný, ľúbim seba". Práve teraz!! Nie: " budem šťastný zajtra, keď budem mať viac peňazí, partnera, menej kilogramov, lepšiu prácu"... Nie. Si spokojný práve teraz, v situácií aká je. Začneš vibrovať na vyššej frekvencii a vesmír sa už o ostatné postará. Ver mi. Alebo skôr sebe. A vesmíru. :))

 

 

 

S láskou, Rebi ♡

komentáre

Karol
Veľmi pekné, gratulujem, teším sa s tebou.

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."