Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine
bookmark
Zdravie

To ako žijeme

Sledujem ľudí okolo, sledujem seba. A núti ma to zamyslieť sa. Nad tým ako žijeme, teda minimálne ako žijem ja. To čo ti píšem vychádza vždy zo skúsenosti mojej dušičky, nerada paušalizujem. No myslím , že téma sa týka viacerých.

Môj učiteľ v Thajsku sa nás raz spýtal : " Who wants THE change ? " a pochopiteľne sme skoro všetci prikývli. No a potom otázka čislo dva : " But, who wants TO change ? " V preklade, kto chce zmenu no a druhá otázka ale kto chce meniť seba... Ja seba meniť chcem. :) A myslím , že čím ďalej tým viac ľudí. No sám dobre vieš , že to nie je vždy také jednoduché. Máme takzvaný automatický systém myslenia, ktorý je veľmi vycibrený. Pracujeme na ňom už od útleho detstva. Narodíme sa ako čistá strana knihy, je v nás celý vesmír, poznáme našu podstatu. No náš predimenzovaný svet nás veľmi rýchlo tak trošku pohltí. Naša podstata nikam neodchádza, je v každom z nás. Len na ňu tak trošku zabudneme. Zapadne prachom. Alebo skôr názormi, ktorým sa rozhodneme uveriť. Niet sa čomu diviť,  deje sa to z každej strany. Hovoria nám čo máme radi, čo nie, čo je správne, čo nie. Kedy sa môžeme smiať, naopak, plakať sa nesmie, vyjadrovať emócie , tiež väčšinou nie je až tak prípustné. V škole ťa zasa naučia , disciplíne, poučkám, umlčia to dieťa plné radosti, ktoré  v tebe je. No a niekde v tomto procese zabudneš , čo je intuícia, úprimný smiech, radosť z bytia, zabudneš počúvať sám seba. Pohltia ťa povinnosti, každodenné "strasti". Veď "taký je už život" počuješ často. Teda takto to aspoň pociťujem ja...

No musí to tak byť ? :) V tomto uzavretom kruhu som sa pár rokov  krútila aj ja, verte mi. Stupňovalo sa to , prišli "ťažšie časy" ( za ktoré som nesmierne vďačná, pretože ma prinútili ísť do svojho vnútra, znovu sa nájsť ) . No a potom som sa rozhodla zobrať situáciu do vlastných rúk. Pretože vždy je rozhodnutie na tebe, VŽDY MÁŠ NA VÝBER. A odvtedy robím mále krôčiky. Mením to ako myslím, to ako sa chovám, verím v dokonalosť vesmíru. Je to proces, asi celoživotný, no to je to čaro. Stála možnosť sa vyvíjať..

Takže, ako nato? :)

1. Meň svoje myšlienkové vzorce, nestotožňuj sa so všetkými myšlienkami. Ako často hovorím, mozog je úžasný nástroj, no nauč sa ho používať. Nie si tvoja myšlienka. Všimni si ju , pousmej sa a ak ti neslúži, proste ju nechaj odísť. Aj Buddha hovorí že „Všetko, čo sme, je výsledkom našich myšlienok.“

2. A preto ! Mysli si o sebe pekné veci. O sebe aj o iných. ĽÚB SA. Si dokonalá bytosť. A jeden zlý deň určite nie je dôvod na nenávisť. Len ak dokážeš naozaj úprimne ľúbiť seba, dokážeš milovať aj ostatných. Takže VŽDY začni od seba.

A po 3.  zlatý stred ! Chceš zmeniť tvoj život, to je pekné. No kľúčom nemusí byť bezvýhradne 8 hodín sedenia v meditácii denne, vegánstvo, stanie sa mníchom. Určite aj tieto veci by do určitej miery mohli byť nápomocné. Čo sa snažím vysvetliť je že : PRIJMI TO V AKOM SVETE, SPOLOČNOSTI ŽIJEME- NEBOJUJ. Prispôsob sa. A začni pomaly, nájdi rovnováhu.

  •      10 minút meditácie denne, super!
  •   úsmev na neznámeho človeka
  •  občasná jóga, pohyb, prechádzka vonku
  •  večerných 30 minút s knižkou v ruke namiesto scroolovania na instagrame :)
  •   poďakuj za všetko , čo ti len napadne, za obed, ktorý si spravíš, za to, že sa máš veľmi fajn
  •  možno menej mäsa, možno nie. Úplne na tebe. Ale či už si ho dáš alebo nie, poďakuj ! V duchu, nahlas ako len chceš.

4. VĎAČNOSŤ! Naozaj naozaj "life changing". V poslednej dobe ďakujem čím ďalej častejšie. Len tak, za všetko okolo mňa. A veľmi mi to pomáha. Mení veľa vecí. A tak ďakuj. Teda ak chceš samozrejme. :)

A na záver ešte citujem môjho thajského učiteľa : "The way we live is a way to elightenment. Not sitting in meditation 8 hours a day. It´s our thoughts, words, intentions. It´s the way we live. "

A ja ak si sa dočítal až sem ( a aj ak nie ) , ďakujem , že si , že čítaš tieto slová a dúfam, že s tebou aspoň trošku zarezonujú. :) S láskou , Rebi

S láskou, Rebi ♡

komentáre

Mary Jo Strain
Beautifully said ????
Kajuska
Pekne napisane Rebeciak ????

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."