Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine
bookmark
Zdravie

Ach tie naše "problémy"

Ahoj. Viem, dlhšiu dobu som nič nenapísala. Stojím si za tým, aby každý článok, ktorý napíšem vychádzal z môjho srdiečka a keďže som sa posledné mesiace venovala hlavne ukončeniu školy, práci a inšpirácia na články nie a nie prísť, rozhodla som sa to nesiliť. Ale leto je tu, škola ukončená, slniečko mi dodáva energiu a ja si dávam záväzok písať článkov trošku viac. :)

A teraz k tým naším "problémom". Skoro každý z nás nejaký má ( a tí čo nie, teším sa s vami :) ). Mohla by som ti tu na stranu písať o tých mojich , to ale neurobím (za chvíľku sa dozvieš prečo). Či už sú to "problémy" v rodine, s partnerom, psychické alebo asi najčastejšie tie fyzické. Slovo problém dávam do úvodzoviek, pretože problémy neexistujú alebo teda existujú ale len vďaka tomu, že si ich vytvárame v hlavách. Je to veľmi relatívny pojem, na ktorý sa dá VŽDY pozerať inak. Preto slovíčko problém oveľa radšej nahrádzam slovom životná situácia alebo momentálny stav. No a čo teda s nimi keď sa objavia?

1. Neposilňuj tento tvoj "životný príbeh". Všetci sa radi posťažujeme maminke, susedke, kaderníčke, kamarátke. Nerob to. Púšťaj myšlienky na ne, radšej si vždy vymenuj zopár vecí, za ktoré si vďačný. Meň slová a prístup s akým o ňom hovoríš ľudom. Nemusí to byť tak ako hovoríš, my sami si predsa tvoríme našu realitu. Namiesto "nikdy to nebude iné" alebo "bolí ma to každý deň" použi napríklad "teraz je situácia takáto, ale ja cítim/verím, že veci sa vyvíjajú dobrým smerom". Alebo o tom nehovor vôbec. Vypusti ponuré myšlienky plné obáv. Večer si namiesto toho predstavuj seba úplne zdravého, šťastného, bez daného "problému".

2. Pochop (alebo to aspoň skúšaj) svoju životnú situáciu. Neboj sa klásť si otázky. Prečo sa ti deje, to čo sa ti deje? Možno sa budeš čudovať ako rýchlo sa odpoveď dostaví. Stačí len posilniť našu intuíciu. :) Možno však odpoveď nepríde hneď, možno ani za rok, dva. Takže buď trpezlivý. V živote sa máme učiť a vyvíjať a ver mi, že práve táto situácia, ktorá sa ti práve deje nie je náhoda. Ber to ako lekciu, správu od tvojho vyššieho ja alebo v prípade fyzických problémov, od tvojho tela, že treba niečo v tvojom živote zmeniť. Pamätáš ako som raz napísala? Keď sa cítime dobre, je to plytké, neuvedomujeme si to , no až keď niečo nie je v poriadku, musíme isť do hĺbky, zaloviť v nás samých.  Preto si uvedomuj svoje reakcie, pocity, veci, ktoré ťa hnevajú, strachy, buď VEDOMÝ. No a potom ich už len vedome meň.

3. Život je zmena. Zmena je vlastne jediná konštanta v našom živote. A tak nezúfaj, len preto, že veci sú práve tak ako by ťa to uspokojovalo, neznamená, že tak budú aj zajtra. Alebo o minútu. Všetko sa stále mení. My sa meníme. A preto meňme programy v našich hlavách, zmena príde často veľmi rýchlo.

4. Polarity. Čierna/biela, zrodenie/smrť, ticho/hluk, smiech/plač...čo ti chcem vysvetliť je, že existujú vždy dve polarity. A tieto dve polarity tvoria celok. No a keď sa prejavuje jedna, druhá ostáva neprejavená, ale nikam neodchádza. Toto ma naučila moja jógová lektorka. Keď mi nie je fyzicky dobre, viem, že neprejavená časť sa tam v tej chvíli nachádza presne tak isto ako tá prejavená. A že to nie je nemenný stav. Zmením prístup, pochopím a pritiahnem opačnú polaritu. Mne osobne dáva táto myšlienka nesmierny pokoj.

5. No a na koniec...ber život s humorom. V situáciách, ktoré ťa hnevajú sa skús nabudúce pousmiať a nebrať ich tak vážne.

V našom rýchlom svete by sme mali všetko najradšej hneď a od zlatej rybky. No ak upriamime pozornosť do vnútra, je dosť možné, že situácia, ktorá nám veľmi nevyhovuje sa zmení raz, dva. TY sám si tvorcom vlastného šťastia a si oveľa silnejší ako si možno pripúšťaš. :)

S láskou, Rebi ♡

komentáre

Zatiaľ neexistuje žiadny komentár.

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."