Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine
bookmark
Zdravie

Návrat domov

Miesto kde sa cítime dobre. Kde nás čaká pohoda, pokoj, odpočinok, teplá večera hehe. :) Rodina, vlastná posteľ, domáce zvieratko, obľúbená knižka.  Toto všetko je pre mňa domov. No je to aj niečo iné. Je to moje vlastné telo a to nehmotné, energia alebo moja duša. Je to ten domov, ktorý so sebou môžem vziať kamkoľvek a kedykoľvek sa doňho vrátiť.  A tiež ten, na ktorého dôležitosť toľko z nás zabúda. Staráme sa o to aby boli naše domy perfektne upratané, s najmodernejším nábytkom, pokoseným trávnikom...ale čo náš naozajstný domov ? Staráme sa dobre aj oňho ? Alebo sme sa od neho v dnešnej rýchlej dobe vzdialili ? Odpovedzte si sami...

Ale mám aj dobrú správu! Nikdy nie je neskoro na návrat. :)

Návrat domov je dôležitý. Pre každého môže byť čas na ktorý sa vzdiali iný. No každý z nás sa musí pre jeho vlastné dobro z času na čas vrátiť a možno sa nakoniec aj usadiť a doma zostať. :)  A my všetci v hĺbke duše vieme kedy meškáme domov. Vieme kedy sa vrátiť. Naše telá sú často tu, no myseľ sa nachádza ďaleko od všetkého a čaká na nový život. Žije len pre nasledujúci mesiac, len kým neprejde to a to obdobie, zima, práca, ktorá vlastne vôbec nie je tou pravou. Túžime po mori, zážitkoch, práci snov...no toto všetko vidíme len v budúcnosti a my nie a nie sa k nej priblížiť.

A tak pokračujeme vo svojom každodennom stereotype a keď sa nás niekto spýta, len sa usmejeme so slovami: "áno, áno, mala by som...musím, ALE..."

NIE NEMUSÍŠ! Rozhodnutie je vždy a vždy len na nás. Je čas vrátiť sa domov. Počúvať svoju intuíciu, ten tichučký vnútorný hlas, ktorý nám radí, čo je pre nás najlepšie. A nie, to čo je najlepšie pre teba, nemusí a pravdepodobne ani nie je to, čo je najlepšie pre tvojho kamaráta, partnera alebo rodičov. A áno viem, môže byť ťažké nenechať sa pohltiť názormi a presvedčeniami spoločností a ľudí okolo teba.

Ale z môjho pohľadu je práve naučiť sa robiť to čo je najlepšie PRE TEBA nevyhnutné pre rast, pre návrat domov. A nie, nie je to sebecké. Je to nevyhnutné. A som hlboko presvedčená, že až keď sa ti podarí pomôcť sebe, nájsť ten vnútorný múdry hlas, ktorý tam má každý z nás, až  keď nájdeš cestu domov, až potom vieš naozaj pomôcť aj ostatným.  Preto ak si myslíš, že musíš návrat domov ešte na nejakú dobu odložiť, odlož ho, ale nie na príliš dlho. :) A ešte jedna vec, viem, že to niekedy nie je až tak jednoduché, ale nemusíš naozaj nič.

A len pre ujasnenie. Pre každého môže návrat domov znamenať niečo iné. Čítať pasáže z kníh, ktoré ťa chytili za srdce, tráviť čas v lese, na lúke, pri rieke, započúvať  sa do toku vody. Sledovať  východ slnka, západ, mesiac, hviezdy. Prechádzka na boso v tráve posiatej rannou rosou. Byť  s človekom, s ktorým je ti jednoducho dobre. Sedieť len tak. Byť sám. Dopriať si ten čas byť so sebou naozaj sám a užívať si to. Varenie. Pletenie. Štrikovanie. Maľovanie. Spievanie. Bubnovanie. Zdravenie východu slnka. Nového dňa. Cestovanie. Sedieť v kaviarni pri tvojej obľúbenej šálke kávy. Písanie. Sadenie rastlín. Zbieranie úrody. Rozhovory s výnimočným človekom. A ďalších veeeľa vecí, ktoré vieš, že robia tvoju dušu spokojnou.

Takže na koniec pointa, domov nemusí viesť nevyhnutne dlhá a strastiplná cesta. :) Niekedy sú to tie drobné momenty, ktoré sú nakoniec tie najdôležitejšie. A vlastne moment je v danej chvíli  tá jediná istota ktorú máme, tak si ho začni užívať.

A posledná vec, neboj sa začať počúvať volanie svojej duše, veď my všetci vieme, čo vlastne chceme len nepočúvame. :))

 

S láskou, Rebi ♡

komentáre

Zatiaľ neexistuje žiadny komentár.

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."