Zvoľ si prosím preferovaný jazyk bolgu:

Slovenský English
SK | EN
Rise & Shine
bookmark
Zdravie

Zmena ako jediná konštanta.

Nádych. Výdych. A ta kratučká chvíľka medzitým. Precítenie ničoho. A úplne všetkého zároveň. v tej stotine sekundy cítim večnosť. A počas cyklu nádychu a výdychu si plne uvedomujem neustálu  zmenu. 

Nič nie je nemenné. 

Zmena je večná.

 A neustála. 

Aj keď sa nám to tak niekedy nemusí javiť. Cítime sa zaseknutý v určitej životnej situácii, myšlienkových pochodoch a pýtame sa kde je a kedy táto všade prítomná zmena príde. A úplne nám uniká, že je s nami stále. Každý nádych a výdych. Západ a východ slnka, možnosť každý moment využiť inak , zareagovať rozdielne, zmeniť názor alebo pre zmenu raz žiaden nemať. Pre zmenu nezareagovať, neočakávať, nehodnotiť veci ako dobré alebo zlé. Toto všetko je zmena. ktorá je v nás. Tu a teraz. Deje sa. Len sa upriam na tento moment. A už je tu ďalší. A ďalší. Možno podobný, ale úplne iný. Ja si toto uvedomenie zmeny v poslednej dobe veľmi vychutnávam. Také to neisto z budúcna. Otázku, čo zmena prinesie. Bez toho aby som sa tým príliš zaoberala.  (Väčšinou) to nechávam na vesmír, možno stále trošku viac a viac.:)

A tak si teraz ležkám v postielke , píšem pre nás tieto písmenká a vo mne je pokoj. Práve teraz. A zároveň premýšľam nad tým, že naozaj neviem či tu bude aj o chvíľku. Sme komplexné bytosti s veľkým spektrom emócií, pocitov, vedomých a podvedomých vzorcov, ktoré sa stále menia a vyvíjajú. Sme vesmír samotný. Hlbokí ako oceán sám. A preto neviem. Neviem ako to bude za chvíľku. Možno ma niečo nahnevá a možno sa nachvíľku vychýlim z vedomého nazerania na svet. Možno budem plakať. Alebo sa smiať. No toto všetko je v poriadku. Je to súčasť zmeny, nášho vývoja. A viem, že sa tam zasa vrátim. Zmena mi v tom pomôže. Vyjadrime, to čo vyjadriť v danej chvíli potrebujeme . Plyňme. 

Môžeme si životy možne aj nemožne plánovať , lipnúť na momentoch, z ktorých sú už teraz spomienky, snažiť sa riadiť, no na konci dňa si aj tak uvedomujem, že jediné čo mám je zmena. A učím sa jej nebrániť. Plne ju prijímam. Nič netrvá večne. Tak ako okamih prišiel, tak aj odíde. Tak ako deň a noc, nádych, výdych, život a smrť. Preto pochopme, že všetko je ako to je a nechajme život pre zmenu plynúť.

Keď príde radosť, vášeň, nadšenie, buďme s danými chvíľkami, buďme za ne vďačné, no s vedomím, že tak ako prišli, tak odídu, keď nastane ich čas, poďakujme a znova sa zamerajme na prítomnosť. V tomto uvedomení nachádzam nesmierny pokoj. No a samozrejme prídu chvíľky, keď sa budeme cítiť zle, smutno, bez svetla (ktoré je v nás neustále)...NO A ČO! Teraz to tak je áno. No znova, zmena je prítomná neustále. Nebude to trvať večne, prejde to ako všetko ostatné. Preto nebuďme znepokojený.Nebojujme. Berme to s ľahkosťou a pokorou k dokonalosti vesmíru. Možno sa zamyslime, prečo sa deje to čo sa deje, čo je tu niečo, čo sa môžem naučiť z tejto situácie. No s ľahkosťou. :)

Mojím veľkým učiteľom je mesiac. Ani on nie je celistvý každý deň, pokojne sa riadi jeho osobným cyklom, neustále sa mení a my vieme, že aj keď je úplne malinký, do celistvosti sa vráti a vlastne aj keď tú celistvosť na oblohe nevidieť, vnútri vieme, že je celistvý neustále. A tak je to aj s nami. :) Alebo kvety, nekvitnú po celý rok, občas im dokonca chýbajú lístky alebo vlaha no oni pokorne vyčkajú a potom znova rozkvitnú. Učme sa od prírody. Všímajme si cykly. V prírode. A v nás. Sme príroda sama. Nie sme od nej oddelený, práve naopak, sme jej súčasťou. A trpezlivo buďme tam, kde práve sme. Je nám super? Výborne. Vychutnajme si to. No s pokorou a vedomím zmeny. Je nám ťažko ? Nevadí. :) Naučme sa, čo sa naučiť práve dokážeme, trpezlivo prečkajme, naberme sily s vedomím, že nič netrvá večne (ani tie pekné chvíle) a potom skôr alebo neskôr opäť rozkvitnime. 

Spomeňte si na zmenu vždy keď vám nie je dobre. No aj vtedy, keď vo vás exploduje radosť. Pochopme, že všetko sa pominie. S pokorou. Bez strachu. Buďme pozorovateľmi. Prebuďme sa. Pochopme , uvedomme si svetlo v nás. Večnosť. A neustálu zmenu. Tú jedinú konštantu.

 

S láskou, Rebi ♡

komentáre

Zatiaľ neexistuje žiadny komentár.

"Beauty always has and always will be within you- you are the universe, you are the stars, you are the moon. Don´t let anyone ever dull your shine."

"Maybe the journey isn´t so much about becoming anything. Maybe it´s about unbecoming everything that isn´t really you, so you can be who you were meant to be in the first place."

"A healthy outside starts from the inside."

"Be patient. Everything comes to you in the right moment."

"Stop looking for the light. Become it instead."

"Wherever you are be all there."